GEBZE İNŞAAT SONRASI TEMİZLİK 

Yarattığı katma değer ve istihdam olanaklarıyla ülke ekonomileri için çoğu zaman bir kaldıraç görevini üstlenen inşaat sektörü ayrı bir öneme sahiptir. Zira günümüzde” inşaat” , yalnızca çevrenin inşa edilmesi değil bakım, onarım ve işletilmesine katkıda bulunan faaliyetlerin tümünü içerecek şekilde değerlendirilmektedir. Ayrıca inşaat üretimi artık yalnızca yapının üretimi anlamına gelmemektedir.

Gebze

Günümüzde inşaat sektörü yüzlerce meslek dalını ilgilendirmesi nedeniyle istihdam ve üretim sürecini önemli ölçüde etkilemektedir. Lokomotif sektör diye de adlandırılabilecek inşaat sektörünün canlılığı temizlik sektörüne önemli ölçüde pay vermektedir. Kocaeli /Gebze hattında her geçen gün yeni bir inşaat yapısı ile karşılaşmak mümkün. Beşduyu Temizlik olarak inşaat sektörünün yoğun olarak yer bulduğu İstanbul, Kocaeli, Kocaeli ilçeleri olan İzmit, Dilovası, Darıca, Dil İskelesi, Karamürsel, ŞekerpınarGebze’de İnşaat Sonrası Temizlik hizmetlerini yoğun olarak profesyonel ekip ve ekipmanlar aracılığı ile vermekteyiz.

Hane olarak kullanılan meskenlerin veya iş yerlerinin inşaat temizliği, tadilat ve/veya dekorasyon sonrası temizliğini özel kimyevi nitelikler taşıyan temizlik malzemeleri ile yapmaktayız. Cam ve pencerelerde mevcut olan inşaat kalıntıları, alçı veya boya izleri, derz aralarında oluşan tortular, mutfak ve wc ’lerde sorun haline gelen inşaat tozları göze ve kulağa çok korkutucu gelebilmektedir. Bu tür yapıların temizliğini stratejik ve kolay yöntemleri kullanarak yapmaktayız. Keşif yaptığımız alanları öncelikle ne kadar sürede, kaç tane personelle, hangi temizlik ürünü ve ekipmanıyla yapacağımızı programlayıp, Gebze Temizlik Şirketi talep eden tarafa bildirip çalışmamıza başlamaktayız. Çalışma yaptığımız sahanın öncelikle İş Güvenlik kurallarına uygun olabilmesi için gerekli ortamı ve risk analiz durumlarını inceleyip, uygunluk raporunu alıp personellerimizi işe başlatmaktayız.

 Personellerimiz işlerine öncelikle kaba inşaat sonrası pislikleri toplayarak başlamaktadır. Kaba pislikler bittikten sonra birkaç personel cam ve cam kenarlıklarında mevcut olan etiket ve bantların sökümüne başlarlar. Büyük vakum makineleri ile (Meskenin büyüklüğüne göre değişebilir.) pencere eşiklerinden zeminin en uç noktalarına kadar tozun tahliyesi yapılır. Mekanda toz kalmadığından emin olduktan sonra camlar özel cam aparatları ve kazıma araçları ile temizlenip, mikro fiber bezler aracılığı ile son rötuşleri yapılır. Gebze İnşaat Sonrası Temizliğinde rötuş işlemleri kaçınılmazdır; çünkü inşaat malzemeleri temizlik sonrası kusma sorununu ortaya çıkartmaktadır. Gebze’de İnşaat Sonrası Temizlik yapılırken ev sahipleri ve ya firma yetkililerin en çok şikayette bulunduğu nokta zeminde yapılan temizliktir. İnşaat sonrası zeminlerde ciddi tahribatlar olur. Alçı veya sıva kalıntıları, boya sıçramaları kazıma işlemlerini gerektirmektedir.

 Etkili kazıma işleminin yapılmaması memnuniyetsiz bir hizmetin oluşumuna sebebiyet verir. Firma çalışanlarımız ve operasyon sorumlusu personellerimiz bu tür durumlara hassasiyetle yaklaşıp, memnuniyet ilkesine uygun hareket etmektedirler. Beşduyu Temizlik, Gebze’de İnşaat Sonrası Temizlik işlerini yaparken hassas yaklaşmasına karşın mutfak ve lavabolarda yüzde yüz memnuniyet durumu yaşanamayabilir; çünkü tek seferde yapılacak olan temizlik etkili olamayabilir. Firmamız iç alan inşaat sonrası temizlik hizmeti vermenin yanında ayrıca inşaat içerisinde meydancılık yapacak personellerin temini ve bordrolama hizmetlerini de vermektedir. Gebze’de İnşaat Sonrası Temizlik hizmetlerini yapan personellerimiz aynı zamanda inşaat şantiyelerinde meydancı olarak da performans sergilemektedirler. Bir çok ilaç üreten firmanın şantiyesinde Beşduyu Temizlik bordrosu altında çalışan şantiye temizlik personeli hizmeti vermiş bulunmaktayız. Web sitemizden referanslarımızı inceleyebilirsiniz.