KEMİRGEN İSTASYONU KURULUMU

Kemirgenlerin ekolojik yapılarından kaynaklanan değişiklikler sebebiyle buna bağlı olarak mücadele yöntemleri de değişiklik göstermektedir. Kemirgen mücadele yöntemleri içerisinde; yapışkan, canlı yakalama, yemleme ya da bunların başında yer alan ve en çok tercih edileni istasyon kurulumu vardır. Kemirgenler yapıları itibariyle zeki yaratıklar olduğundan açıkta bırakılan tuzaklara gelmemektedir. Buna çözüm olarak %100’e yakın en olumlu sonuçların alındığı yöntem kemirgen istasyonu kurulumudur.  

Kemirgen İstasyonu; farelerin güvenle kontrol altına alınması için küçük kapalı kutular şeklinde içerisinde tuzak zehirli yemlerin konulabileceği açık veya kapalı alanlarda kullanılabilen kutulardır. Bu küçük kutucuk iki tarafından açılan giriş ve çıkış yolları ile farenin tuzaktan şüphe duymamasını ve güvenli sanarak zehirli yemi yemesinde etkin rol oynar. İstasyon içerisinde yerleştirilen yemler, kemirgenlerin çok sevdiği aromalarla zenginleştirilmiş ve etkinliği arttırılmış zehirli ilaçlardır. Farelerin karşı koyamayacağı aromalarla zenginleştirilen bu yeme temasından sonra fare yaşadığı susuzluğu gidermek için istasyondan çıkıp su arayışına koşar. Fare suyu içtikten yaklaşık 10 saniye sonrasında ise tüm organlarının iflası sebebiyle ölümü gerçekleşir.

Kemirgen istasyonlarından çok içerisinde konulan tuzak yemlerin özelliğini yitirmemesi açısından istasyonun konumu oldukça önemlidir. Fazlaca su alan bölgeye konulan istasyon içerisinde bulunan yemde bu sudan etkilenecek ve fareyi cezbeden koku özelliğini kaybedecektir. Bu bağlamda istasyonların kurulumunun ve kurulacak alanların keşfinin uzman ekiplerce yapılması önemli yer tutmaktadır. BEŞDUYU TEMİZLİK uzman ekibiyle kemirgenle mücadelede çözümler sunmakta olup yaşam alanlarınıza gerekli tüm özeni göstermektedir.

 

İLETİŞİM : 0262 644 90 37 - 0531 463 19 25

info@besduyutemizlik.com