İÇ MEKAN İLAÇLAMA

Haşere ve kemirgen türleri, yaşam alanları başta olmak üzere bulundukları bütün mekanlarda, sağlık sorunlarına neden olabildiği gibi maddi hasarlara da sebep olmaktadır. Kapalı alanlarda bakteri ve zararlı mikroorganizmaların taşınmasına yol açan haşerelerin dış alanlarda bulunması da içeriye girişi kolaylaştıracağı için sorun olmaktadır. İç Mekan İlaçlama gerek özel alanlarınızda gerekse çalışma alanlarınızda sağlık açısından oluşturacağı tehlikeler nedeniyle önemli bir yere sahiptir.

Düzenli olarak haşere ilaçlamalarının ve takibinin yapıldığı iç mekanlarda zararlı mikroorganizmaların varlığında büyük oranda azalmalar görülmektedir. BEŞDUYU TEMİZLİK yaşam alanlarınız için dikkat edilmesi gerekli haşere ilaçlama uygulamalarında, kullanılan ilaçların içeriği ve zararları konusunda gerekli tüm incelemeleri yapmaktadır. Uygulama alanları ve şartları bilinmeden yapılan ilaçlamalar, insan sağlığında gözle görülür veya görülmez etkilere, zehirlenmelere sebep olmaktadır. Bu duruma tezat olarak oluşabilecek diğer bir etken ise; yeterli etkiye sahip olmayan ilaçların kullanılması mikroorganizmaların yok olması noktasındaki başarıya ulaşamayacaktır.  

İç Mekan ilaçlamalarda kullanılacak ilaçlar kadar uygulama yapılan alanın ve uygulama yönteminin de başarıya ulaşma noktasında önemi büyüktür. Haşereler kapalı ya da açık alanlarda farklı alanlara yerleşmekle birlikte farklı üreme hızlarına sahip olduklarından; kullanılan ilaçlar kadar uygulama yöntemleri de haşere çeşidi baz alınarak yapılmadığı müddetçe etkili sonuçlar vermeyecektir. 

Genellikle ağaçlık bölgeler ve taşlık alanlarda görülen farklı türdeki zehirli haşereler (akrep, çiyan, kırkayak, vb) özellikle kapalı alanlarda yuva yaparak canlı ile temas ettikleri takdirde bile zehirlenmelere yol açabilecek bu canlılara karşı önlem almak için yapılacak ilaçlama büyük önem arz etmektedir. İç Mekan ilaçlamalarda sıvı, katı, toz ya da jel olarak uygulanan biyosidal ürünler kullanılmaktadır. Farklı metotlarla uygulanan ilaçlar, belirlenmiş haşere türünün saklanma yeteneğine ve üreme hızına göre uygun dozda ve etkili olacak şekilde kullanılmaktadır.  

Yaydıkları mikrop ve bakteriler nedeniyle sağlık sorunlarına yol açması muhtemel haşerelerden kurtulmak uygun uygulamasız ve profesyonel ekiplerden destek alınmadan kurtulmak mümkün olmamaktadır. BEŞDUYU TEMİZLİK olarak yaşam alanınıza uygun mücadele yöntemleri ve profesyonel ekibimizle desteklerimizi sunmaktayız.

 

İLETİŞİM : 0262 644 90 37 - 0531 463 19 25

info@besduyutemizlik.com