Ev Ve Villa Temizliği

Yaşadığımız ve çalışma faaliyeti yürüttüğümüz alanların kullanım amaçlarına uygun olarak en verimli, estetik ve sanatsal şekilde düzenlenmesine yönelik çalışmalar günümüzde yaygın bir şekilde etkinliğini sürdürmektedir. Dünyanın en prestijli dekorasyon firması tarafından yapılan ve en güzel dekorasyonun bile temiz olmayan bir ortamda hiçbir cazibesi ve çekiciliği yoktur. Güzel, gösterişli bir yerde temizlik kokusunun olmaması o mekanın etkinliğinin zedelenmesine sebebiyet verecektir. Ev Temizliği, yaşam alanı olan evlerimizde hijyenik, sağlıklı ve huzurlu vakit geçirmemizi sağlar. Günümüz koşullarında çalışma hayatında ekin rol alan insanların, ev temizliğinde ufak çaplı ev temizliği yaptıkları gözlenmiştir. Ufak çaplı yapılan ev temizliği yeterli düzeyde olmayacaktır. Bu noktada ev sahiplerinin yükünü hafifletecek olan temizlik firmaları, etkin birer mekanizma haline gelmektedir. BEŞDUYU TEMİZLİK olarak ev ve villa temizliğinde geniş çaplı temizlik hizmeti vermekteyiz. Hijyen kuralarına uygun yapılan temizlikte; cam silme, talebe göre tüllerin yıkanması, kapıların silinmesi, duvarların silinmesi, elektronik cihazlarla evin süpürülmesi, mobilyaların özel solisyonlarla tozlarının alınması gibi işlemleri yapmaktayız. Ev ve Villa Temizliklerinde güvenirlik ilkesine sahip bir şirket ile çalışmak son derece önemlidir. Yaşam alanınızı teslim edeceğinizin kişilerin mahremiyetinize uygun kişiler olması, sahip olduğunuz özel mülklerin güvenilir kişilerin elinden geçmesi, temizlik noktasında eğitimli personel olması, iş sağlığı ve güvenliği eğitiminden geçmiş olup olmadıklarına dikkat edilmelidir. Kullanılan temizlik malzemelerinin Türk Standartları Enstitüsüne uygun ürünler olması hem sağlık açısından hem ev eşyalarının ömrünü uzatmada önemli bir faktör olduğu unutulmamalıdır.  BEŞDUYU TEMİZLİK olarak İstanbul ve Kocaeli gibi büyük metropollerde yeni yapılan Ev ve Villaların inşaat sonrası temizlik hizmetlerini de titizlik ile yürütmekteyiz. İnşaat sonrası temizlik hizmetlerinde daha detaylı ve mekanik temizlik yöntemlerini kullanmaktayız. İnşaat kalıntılarının bırakmış olduğu sert atıkları temizlemek, kazıma araçları ve  kimyevi nitelikler taşıyan temizlik malzemeleri temizlemek kaçınılmazdır. BEŞDUYU TEMİZLİK olarak ev ve villa temizliğinde hijyenik koşullarda vermiş olduğumuz temizlik hizmeti, müşteri memnuniyeti odaklı olup yüzde yüz geri dönüşler şeklinde tarafımıza geri bildirimler olarak dönmektedir. Ev ve villa temizliğinde almış olduğumuz geri bildirimler web sitemizde yorumlar kısmında yer almaktadır.

BEŞDUYU Temizlik olarak; Ev Temizliği noktasında çok kapsamlı temizlik hizmeti vermekteyiz. Gebze Ev Temizliği için öncelikle tarafımızla iletişime geçip, evinizin genel durumu ve detayları hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Evinizin tadilat görmüş olması veya rutin şekilde günlük yaşantınızı sürdürdüğünüz bir mekan olması Ev Temizliği için uygulayacak yöntemi belirlemek adına önemli bir etkendir.

Modern temizlik yöntemleri ve kaliteli temizlik malzemelerinin kullanıldığı mekanlar çoğunlukla rutin yaşam alanlarının olduğu mekanlardır. Rutin yaşamın sürdürüldüğü evlerde genellikle yapılan temizlik öncelikle elektrikli süpürge ile halıların ve boş alanların tozlarının alınması ile başlanır. Ardından bir temizlik görevlisi eve ait tüm cam ve çerçeveleri temizlemekle görevlendirilir. Cam ve çerçeveler modern malzemelerle temizlendikten sonra mikro fiber özelliğe sahip özel cam silme bezi ve camsil kullanılarak camların parlatılması sağlanır.

Daha sonra evde bulunan mobilya ve elektronik cihazların temizliğine geçilir. Ev Temizliğini yapacak olan personel mobilyaları özel ahşap temizleme malzemesini kullanarak temizleyecektir. Elektronik cihazları için de çoğunlukla kullanılan genel temizleyiciler ve/veya cam silme malzemesi kullanılacaktır. Mobilyalar ve Elektronik cihazların hassas bir şekilde tozlarının alınmasının ardından yüzey temizleme malzemeleri ve mikro fiber özelliğe sahip mop, vilada ve muadili gereçlerle zemin temizliği yapılmaktadır. Ev Temizliğini yapan personeller evin genel hatlarını hijyen kurallarına en uygun şekilde tamamladıktan sonra, dezenfektasyon hizmetlerini yoğun şekilde uygulanacağı banyo, wc, mutfak gibi özel alanlar için ayrı bir şekilde hazırlanmış olan malzemeleri ayarlayıp bu lokasyonların planlamasını yapacaklardır. Temizlik personelleri bonya ve wcler için yoğun kıvamlı çamaşır suyu ve cif ile ön müdahaleyi yapıp öğle yemek ve dinlenme molalarını kullanacaklardır. Personellerin molalarının bitimi ile seramikler ve tavanlar ıslak ve kuru bezlerle silinecektir. Ön müdahalesi yapılan bonyo ve wcler tekrar özel bezlerle ve fırçalarla silinip temizlenecektir. İnsan sağlığı için en önemli faktör tüketilen besinlerdir. Tüketilen besinlerin hijyenik koşullarda hazırlanması ve sunulması için kullanılan en özel alan ise mutfaktır. Türkiye’de mutfak kültürü Osmanlı zamanında kalan geleneklere dayanmaktadır. Gebze Ev Temizliği şirketi çoğunlukla karşı karşıya kaldığımız mutfaklar m 2 si büyüktür. 

Saklama alanı fazla olan mutfaklardır. Bu durum mutfaklarda dolap içlerinin temizlenmesini ciddi bir sorun haline getirmektedir. Dolap içlerinin temizlenmesi ev sahibinin bizlere önceden belirtmesi olmazsa olmaz bir durumdur. Dolap içlerinin temizliği için ekstra bir personelin teminini gerektirmektedir. Doalpların dışlarının ve talepler doğrultusunda içlerinin dezenfekte edilmesinin ardından zeminin dezenfekte edilmesi ile Ev Temizliği son bulmaktadır. Tadilat görmüş olan evlerde kullanılan kimyevi malzemeler (kimyasallar) ve modern temizlik makineleri, ilkel kazıma yöntemlerini geri bırakarak zararsız bir hizmet vermemizi sağlamaktadır..

İLETİŞİM : 0262 644 90 37 - 0531 463 19 25

info@besduyutemizlik.com