BEŞDUYU Temizlik olarak; Ev Temizliği noktasında çok kapsamlı temizlik hizmeti vermekteyiz. Gebze Ev Temizliği için öncelikle tarafımızla iletişime geçip, evinizin genel durumu ve detayları hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Evinizin tadilat görmüş olması veya rutin şekilde günlük yaşantınızı sürdürdüğünüz bir mekan olması Ev Temizliği için uygulayacak yöntemi belirlemek adına önemli bir etkendir.

Modern temizlik yöntemleri ve kaliteli temizlik malzemelerinin kullanıldığı mekanlar çoğunlukla rutin yaşam alanlarının olduğu mekanlardır. Rutin yaşamın sürdürüldüğü evlerde genellikle yapılan temizlik öncelikle elektrikli süpürge ile halıların ve boş alanların tozlarının alınması ile başlanır. Ardından bir temizlik görevlisi eve ait tüm cam ve çerçeveleri temizlemekle görevlendirilir. Cam ve çerçeveler modern malzemelerle temizlendikten sonra mikro fiber özelliğe sahip özel cam silme bezi ve camsil kullanılarak camların parlatılması sağlanır.

Daha sonra evde bulunan mobilya ve elektronik cihazların temizliğine geçilir. Ev Temizliğini yapacak olan personel mobilyaları özel ahşap temizleme malzemesini kullanarak temizleyecektir. Elektronik cihazları için de çoğunlukla kullanılan genel temizleyiciler ve/veya cam silme malzemesi kullanılacaktır. Mobilyalar ve Elektronik cihazların hassas bir şekilde tozlarının alınmasının ardından yüzey temizleme malzemeleri ve mikro fiber özelliğe sahip mop, vilada ve muadili gereçlerle zemin temizliği yapılmaktadır. Ev Temizliğini yapan personeller evin genel hatlarını hijyen kurallarına en uygun şekilde tamamladıktan sonra, dezenfektasyon hizmetlerini yoğun şekilde uygulanacağı banyo, wc, mutfak gibi özel alanlar için ayrı bir şekilde hazırlanmış olan malzemeleri ayarlayıp bu lokasyonların planlamasını yapacaklardır. Temizlik personelleri bonya ve wcler için yoğun kıvamlı çamaşır suyu ve cif ile ön müdahaleyi yapıp öğle yemek ve dinlenme molalarını kullanacaklardır. Personellerin molalarının bitimi ile seramikler ve tavanlar ıslak ve kuru bezlerle silinecektir. Ön müdahalesi yapılan bonyo ve wcler tekrar özel bezlerle ve fırçalarla silinip temizlenecektir. İnsan sağlığı için en önemli faktör tüketilen besinlerdir. Tüketilen besinlerin hijyenik koşullarda hazırlanması ve sunulması için kullanılan en özel alan ise mutfaktır. Türkiye’de mutfak kültürü Osmanlı zamanında kalan geleneklere dayanmaktadır. Gebze Ev Temizliği şirketi çoğunlukla karşı karşıya kaldığımız mutfaklar m 2 si büyüktür. 

Saklama alanı fazla olan mutfaklardır. Bu durum mutfaklarda dolap içlerinin temizlenmesini ciddi bir sorun haline getirmektedir. Dolap içlerinin temizlenmesi ev sahibinin bizlere önceden belirtmesi olmazsa olmaz bir durumdur. Dolap içlerinin temizliği için ekstra bir personelin teminini gerektirmektedir. Doalpların dışlarının ve talepler doğrultusunda içlerinin dezenfekte edilmesinin ardından zeminin dezenfekte edilmesi ile Ev Temizliği son bulmaktadır. Tadilat görmüş olan evlerde kullanılan kimyevi malzemeler (kimyasallar) ve modern temizlik makineleri, ilkel kazıma yöntemlerini geri bırakarak zararsız bir hizmet vermemizi sağlamaktadır..